Jakie elementy zawiera projekt instalacji fotowoltaicznej?

Jakie elementy zawiera projekt instalacji fotowoltaicznej?

Istotność projektu Gdy zdecydujemy się na inwestycję w przydomową elektrownię słoneczną, to mamy do wyboru kilka istotnych elementów. Pierwszym jest wielkość realizacji, drugim miejsce montażu, a trzecim jest firma, z której usług skorzystamy. Warto wybierać sprawdzonych dostawców rozwiązań, jak Green House Systems, którzy są gwarantem naszej satysfakcji. Wykonywany jest na potrzeby inwestycji projekt oraz wizualizacja. O ile ta druga pokazuje, jak coś będzie wyglądać, o tyle pierwszy element stanowi o sukcesie, […]

Zobacz więcej

Istotność projektu

Gdy zdecydujemy się na inwestycję w przydomową elektrownię słoneczną, to mamy do wyboru kilka istotnych elementów. Pierwszym jest wielkość realizacji, drugim miejsce montażu, a trzecim jest firma, z której usług skorzystamy. Warto wybierać sprawdzonych dostawców rozwiązań, jak Green House Systems, którzy są gwarantem naszej satysfakcji. Wykonywany jest na potrzeby inwestycji projekt oraz wizualizacja. O ile ta druga pokazuje, jak coś będzie wyglądać, o tyle pierwszy element stanowi o sukcesie, ponieważ zawiera wszystkie niezbędne składowe jak m.in. wszystkie wyliczenia. Projekt jest niezbędny przy ewentualnym korzystaniu z ubezpieczenia dla domu i realizacji.

Składowe projektu

Na projekt instalacji fotowoltaicznej składa się wiele różnych elementów. Przede wszystkim jest to informacja na temat lokalizacji, która musi być określona dokładnie i nie może zawierać żadnych błędów adresowych. Bardzo ważne jest także określenie azymutu inwestycji względem południa. Projekt uwzględnia także kąt, pod jakim dach jest nachylony. Niezwykle ważne jest także to jaką moc na rok fotowoltaika ma generować. Obok tego konieczne jest zamieszczenie wszystkich informacji na temat paneli, jak ich model oraz liczba, a także na temat falownika, jaki to model, jaką ma liczbę MPPT i jaka jest ilość faz. Bardzo ważny jest także schemat łączenia falownika z panelami, a także procentowa analiza zacienień w danym miejscu inwestycji. To wszystko składa się na projekt i żadne z tych elementów nie może zostać pominięty. W przeciwnym razie można nie tylko stracić prawo do odszkodowania w przypadku wystąpienia problemów, ale także do gwarancji producenta. Dlatego od firmy realizującej inwestycję należy go bezwzględnie wymagać.